Avatarul este 250x400 . Va rog sa respectati aceasta dimensiune.

Regulile, plot-ul si linkurile spre editarea profilului le veti gasi in bara de sus.

Face claim-ul se va gasi la inregistrare.

Pentru orice schimbare de: face claim, nume, renuntare la personaj se va face in topicul de la Scrisori catre editor.

House points

000
Gryffindor hourglass
090
Slytherin hourglass
000
Ravenclaw hourglass
000
Hufflepuff hourglass
The staff!.

Pages: (3) 1 2 3  ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

Six degrees of separation, privat
Ivanna Willems
 Posted: Apr 5 2015, 03:02 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
I wasn't tryng to kill myself. I was sad.
devoratori
fucked up

,, Am auzit exact ceea ce spuse, facandu-mi sangele sa clocoteasca in vene. Stia ca as fi putut sa il omor fara ca macar sa imi pese de consecinte. Linistea se lasase in camera de zi a viperinilor, in timp eu ochii mei il fixasera. Mi-am scos bagheta.
-Nu ai face-o. Spuse, simtindu-se in vocea lui o usoara ezitare.
-Punem pariu? Intreb.
Schitez un mic zambet si fara ca macar sa mai imi pese de ceva, arunc blestemul asupra lui. Este aruncat de perete, in timp ce taieturile incep sa apara, iar tipetele lui sa umple intreaga incapere.
-In locul tau mi-as tine gura de acum inainte. Spun.

Bantuiam holurile castelului, tragand bineinteles de timp. Ar fi trebuit sa fiu in biroul sefului meu de casa, acum jumatate de ora, dar nu ma grabeam. Nici macar nu aveam de ce.
Eram constienta de faptul ca il blestemasem pe Conor, dar o meritase cu varf si indesat. Nimeni nu se lua de tata, daca nu isi dorea probleme iar el, exact ca si restul stia asta.
Intr-un final, pasii ma dusera inspre biroul de la etajul al doilea. Cum era prea orgolioasa, am intrat fara sa mai bat, dar mare mi-a fost mirarea, cand l-am vazut acolo pe Nicholas. Tipul pe care il cunoscusem in Anglia si care saruta ei bine, demential.
Tu? Tu esti noul profesor?! spun, simtindu-mi brusc gatul uscat.
Am inchis usa in urma mea, dandu-mi roba cu semnul viperinilor jos si ramanand intr-o rochita neagra ce imi punea corpul in evidenta. Si cizmele cu toc bineinteles. Ma apropii de biroul lui, exact ca o felina si zambesc lasandu-mi palmele pe suprafata din lemn aplecandu-ma putin spre el.
-Cine s-ar fi gandit ca ajungi tocmai aici. Sau ar trebui sa intreb, daca stiai ca voi fi in casa ta si te-ai gandit ca nu strica sa vrei sa tavalesti o eleva. Nu te credeam asa pervers, doar extrem de sexy.
Imi trec discret limba peste buzele rosii fixandu-l cu privirea. Realizam faptul ca imi era profesor, imi era sef de casa, dar mai presus de toate acest lucru era mult mai incitant si postura de profesor il facea si mai sexy.

--------------------
For everything is a reason.
user posted imageuser posted imageuser posted image
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 5 2015, 03:28 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
I'm gonna love you until you hate me
Ordinul Phoenix
Single

Nu mi-am imaginat niciodată ca voi ajunge profesor la Hogwarts, ce sa mai zic de faptul ca sunt șef de casa. Privesc biroul meu ușor curios și nu pot sa îmi șterg zâmbetul tâmpit de pe fata.
Am muncit Pentru asta, am muncit ca un sclav ca sa ajung aici, și sunt al dracului de mândru de ce am reușit. Imi privesc roba de profesor și ma asez la birou uitându-mă peste hârtiile care care sunt așezate meticulos pe birou.
Stiu ca trebui trebuie studiez cat mai curând sa ma uit peste fisele elevilor ca sa pot sa comunic mai ușor cu ei, însă acum ma simt de parca inima ar putea sa îmi iasă din piept de bucurie.
Doar ca asta nu a durat atât de mult pe cat am crezut. Sunt ajut eu de un perfecta o fata tocmai a folosit un blestem pe un coleg de al ei. Asta este inacceptabil asa ca l-am pus sa o trimita imediat la bine în birou. Iar ceea ce a urmat mi-a dat lumea peste cap completa.
Ivanna tipa sexy cu care mi-am facut de cap acum câteva săptămâni este eleva. La dracu Nick.
Imi prind puntea nasului cu doua degete și oftez.
-Te asigur ca dacă știam ca esti eleva nimic nu s-ar fi întâmplat. În plus asta nu o sa se mai întâmple. Dar stii ce o sa se întâmple de acum încolo D-ra Willems? Detentie În fiecare zi timp de doua luni.

--------------------
Nu o iubeam pentru felul in care dansa cu ingerii mei ci pentru felul in care sunetul vocii ei imi putea linisti demonii.
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 5 2015, 03:39 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

Incep sa rad cand il aud, dandu-mi ochii peste cap si asezandu-ma cu fundul pe biroul lui, mai exact in fata acestuia. Stateam picior peste picior privindu-l.
- Cat poti fi de naiv? Stim amandoi ca o atractie nu poate fi stearsa cu buretele asa cum ne-am dori noi. ii spun.
Imi trec degetele lungi prin parul lung privindu-l in continuare.
-Va fi o placere sa imi petrec astea doua luni cu tine, suflandu-mi in ceata mister Evans. Si vad ca nu mi-ai uitat numele, iar sederea ta aici va fi una extrem de interesanta.
Gandeam logic si eram realista pana la urma. Stiam ca ceea ce credea el ca se putea sterge atat de usor cu burele era egal cu zero, plus ca tensiunea aceea sexuala se simtea in continuare, pentru ca ultima data cand ne-am vazut nu am ajuns atat de departe pe cat as fi vrut.
Si bineinteles ca sa pun paie pe foc, ma aplec spre el si ii ating obrazul buzele noastre fiind la cativa centimetri distanta.
- Oricat vrei sa negi in fata mea, macar fii sincer cu tine. M-ai tavali in momentu asta pe birou, fara ca macar sa iti pese ca iti sunt eleva si ai adora cum ti-as geme numele facandu-te sa vrei mai mult, sa te termini mai repede. ii soptesc la ureche, muscandu-i usor lobul in acel mod lent si pervers retragandu-ma apoi si avand un zambet satisfacut pe buze.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 5 2015, 03:59 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Nu imi vine sa cred ce îmi aud urechile. Da, are dreptate atracție încă este, este palpabila și as fi ipocrit sa neg, și sa spun ca nu sunt atras de, pentru ca la dracu sunt, și da i-aș trage-o pe biroul meu, fără sa imi pese dacă cineva ne-ar vedea. Însă nu am de gând sa cad în jocurile unei puștoaice care crede ca poate juca pe degete un profesor.
O îndepărtez de mine cu mâinile ca sa nu mai producă și alte senzații în corpul meu și o privesc rece.
-încă o luna adăugată la Detentie domnișoară. Oh și o sa imi placa sa te vad cum te chinui sa scoți tot ce e nefolositor din biroul asta.
Îi zmabesc rece și ma ridic de pe scaun arătându-i cu degetul usa. Nu ma cunoaște, asa ca ar face bine sa nu ma calce pe nervi.
-Acum te poți retrage în camera de zi domnișoară Willmes, înainte sa ma răzgândesc și sa scas puncte casei.
Spun pe o voce autoritara și o privesc fix în ochi rece.

--------------------
Nu o iubeam pentru felul in care dansa cu ingerii mei ci pentru felul in care sunetul vocii ei imi putea linisti demonii.
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 5 2015, 04:10 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

- Fa pe duru pana nu mai poti, dar nu te razbuna pe casa mea pentru ca acum cateva saptamani mai aveam putin si ne-o trageam in baia cafenelei. Si nu uita nu imi scapa nici un detaliu si se vede ce efect am asupra ta
Ma dau jos de pe birou, oprindu-ma in fata lui si zambesc aratandu-i spre umflatura ce incepea sa prinda contur.
Acum am lucruri mai importante de facut, daca tot mai scos din camera de zi. Aici erai Blaze.
Spun, privindu-mi puiul de tigru siberian ce se afla in biroul lui si pe care, il cautasem toata ziua.
Stiam ca nu va fi de acord sa ma plimb de nebuna pe holurile castelului sau in afara castelului de una singura, dar asta facea ca sa vina dupa mine si sa imi ofere mai mult timp sa il enervez.
- Si serios? Mi-ai mai adaugat o luna de detentie pentru ca am spus un adevar? Erai mai amuzant in baie. spun.
Dar brusc am devenit palida, soptind un ,, nu " gatuit si cazand in genunchi. Tipatul meu umpluse intreaga camera, iar lacrimile imi cadeau siroaie pe obraji. Se intamplase atat de repede, incat nici nu apucasem sa fac ceva.
Tremuram si imi bagam adanc unghile in palme, gemand de durere si plangand inabusindu-mi orice tipat. Problema era in felul urmator : eram blestemata si chinuita in cele mai nepotrivite momente.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 5 2015, 04:21 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Am înghețat câteva secunde privind-o cum plânge și cum tipa de durere. Nu m-am așteptat la asta și în mod clar nu m-am așteptat la efectul pe care l-a avut asupra mea. Ma uit la tigru și ii comand sa se ducă la infirmerie și sa cheme ajutoare în timp ce eu ma las In genunchi lângă ea.
O iau în bratele mele și ii desprind unghiile din palme vindecand ușor rănile. O privesc cum se scârbește în bratele mele și încerc sa vad care e problema.
-Ivanna. Ivanna, poti sa imi spui ce ai?
Nu îmi răspunde, dar continue sa tipe și sa se zvarcoleasca, iar eu nu m-am simțit în viata mea atât de neajutorat.
-Haide Ivanna! Nu pot sa te ajut dacă nu imi spui!
Îi șoptesc la ureche dându-i parul ud de transpirație de pe fata, încercând sa o calmez.
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 5 2015, 04:31 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

Am simtit ca prin ceata cand ma luase in brate, neputand sa reactionez. Ma simteam ametita, parca drogata si nu avea cum sa ma ajute. Cu greu, mai mult tragand la intamplare de rochita las acel semn necunoscut la iveala.
Arata ca si cum ardea si chiar asta facea. Imi ardea pielea ori de cate ori isi doreau ei, facandu-ma sa tip de durere.
-N...nu ma poti ajuta. Soptesc printre tipetele ce continuau sa rasune la intervale scurte.
Durerea depindea de cat de mult isi doreau sa se joace cu corpul meu. Putea tine de la zece minute la ore de agonie in care nu puteai face absolut nimic.
Blaze era deja instruit si nu mergea dupa nici un ajutor, cand oricum nu exista nici un leac care sa imi alunge durere. Micutul tigru se intoarse, lipindu-si botul de mana mea ce era inclestata pe roba lui si plangand o data cu mine, dar mai incet.
Imi simteam fiecare muschi in parte ca si cum s-ar rupe din mine, facand durerea mult mai intensa ca alta data si sub acel semn aparuse scris pret de cateva clipe ,, Cat va mai rezista corpul tau, in codntiile astea? " .
Totul se sfarsi la fel de brusc, precum si incepuse. Respiram repede si inca plangeam si tremuram in bratele lui Nick.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 6 2015, 01:32 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Privesc confuz cuvintele care au fost scrise iar creierul parca imi ia foc, nu stiu ce trecut are fata asta, dar zau ca imi vine sa o bat. In ce naiba s-a bagat, ce naiba s-a intamplat? E vorba de ceva blestem? Familia ei are o alta factiune?
Imi musc limba ca sa nu pun toate intrebarile care imi vin acum in minte si ii mangai incet fruntea plina de transpiratie.
-Cel mai bine ar fi sa imi zici ce naiba se intampla, Domnisoara. Nu imi place sa vad ca nu esti in siguranta nici macar la Hogwarts, ar trebui luate masuri.
Spun pe o voce autoritara, insa inca mangaind-o bland, cu maine pe fata, arde si nu stiu ce pot sa fac.
Sficui bagheta si in mana imi apare o fasie de material imbibata in apa rece. O asez usor pe fruntea ei, si privesc la micutul tigru care sta cuminte langa Ivanna.
Ziua asta devine din ce in ce mai "buna" ce pot sa zic.

--------------------
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 6 2015, 01:37 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

Respiram repede, incercand sa imi calmez corpul, dar nu era dupa mine. Nu l-am privit pe moment , simtindu-ma prea ciudat si nestiind ce sa ii zic mai exact. Era ca si cum cineva incerca sa ma traga acum de limba si nu imi placea.
- Pot face un dus rece? Si apoi iti voi spune totul. murmur.
Nu minteam. O faceam mult prea rar si in ciuda a tot ce s-a intamplat, cineva trebuia sa afle de toate astea pana la urma, iar Nicholas se pare ca era cel mai bun sa afle ceea ce mi se intampla defapt mie.
Imi ridic privirea intr-un final, care acum era goala si parca facuta din sticla privindu-l in ochi de aceasta data, parca dorind sa ii sustin privirea.
Puteam merge pe multe variante ca sa imi racesc corpul, dar o alesesem pe cea mai decenta, care nu il implica pe el..doar daca isi dorea bineinteles.
- E o poveste lunga si nu iti va placea si nu poti face nimic in privinta asta. il previn.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 6 2015, 02:07 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Maxilarul mi se inclesteaza si imi trec frustrat mainile pe gat ca sa imi ascund iritarea, stiu ca intr-un fel trage de timp, dar mai stiu ca mai intai ar trebui sa se calmeze inainte sa inceapa sa imi povesteasca.
Oftez si imi trec o mana pe sub genunchii ei, iar cealalta pe spate, ridicand-o si indreptandu-ma cu ea spre dormitorul meu.
-Faci un dus, te schimbi in ce iti dau si incepi sa versi tot dupa.
Vocea imi este dura si tot corpul mi-l simt tensionat. Nu stiu ce sa cred, in mintea mea se dau batalii, nu stiu cum de nu mi-am dat seama mai devreme ca ar putea fi o eleva, nu stiu cum de m-am lasat dus de val pentru cateva clipe.
Cand ajung cu ea in dormitor o las pe pat si ma duc direct la dulap, luand cateva haine de la mine si punandu-ile in poala.
-Baia te asteapta.
Ma intorc cu spatele la ea si privesc in gol pe geam la peisajul care inconjoara castelul, la salcia batausa, si la faptul ca acum pare sa fie din ce in ce mai agitata.

--------------------
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 6 2015, 02:22 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

Nu protestez cand ma ridica si ma duce in dormitorul sau, chiar daca pe moment am ramas uimita. Ca un copil ascultator, am dat afirmativ din cap ramanand pe pat pana ce imi daduse hainele.
M-am ridicats i am disparut in baie. Apa rece imi mangaia corpul, facandu-ma sa tremur si totusi sa ma simt mai bine si mai calma. Am iesit dupa zece minute, imbracata doar intr-o camasa de-a acestuia si privindu-l.
M-am asezat pe pat stand cu genunchii la piept.
- Sunt blestemata. De cand m-am nascut. Nu stiu de ce si de ce, dar imi pot controla gradul de durere printr-o incantatie. Nu am gasit ce inseamna semnul si de ce se fac lucruri de genul, dar intr-un final corpul cedeaza durerii. Apare brusc si trece la fel de brusc, dar cu trecerea e mai greu. Cu cat incantatia este rostita mai mult, cu atat durerea se intensifica si perioada acesteia. Pot ajunge sa fiu in chinuri de la zece minute la zile si nimeni sa nu poata sa imi faca nimic.
Incep eu, sa ii explic si alte detalii care tineau de familie si toate cele. Blaze se aseza langa mine, cu botul pe piciorul meu privindu-ma pleostit.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 6 2015, 03:09 PM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Blestem? Incantie? Dureri, ore zile? Ce mama dracului se intampla aici? Cum mama dracului este posibil asa ceva in primul rand?
Nu am auzit in viata mea de asa ceva, e ca si cum lumea se intoarce pe dos! Imi las bagheta pe noptiera de langa pat, si imi dau roba jos.
-Esti sigura ca nu are legatura cu familia ta? Sau poate vreun fost iubit gelos?
Trebuia oricum sa iau in calcul tot, dar pur si simplu nu se leaga, nu am auzit niciodata, de un asemenea blestem. Nu ca as fi eu vreun expert in Magia Neagra. Nu este un obiect care sa ma pasioneze.
Un oftat lung imi iese din gura si ma uit atent la el, arata un pic mai bine acum ca a facut un dus, si toate urmele de durere au disparut, in afara de cuvintele alea care ma face sama infurii.
-Ti-e foame? Sete? As putea ruga un spiridus sa iti aduca ceva de mancare, apoi te poti intoarce in temnita, in dormitorul fetelor.

--------------------
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 6 2015, 03:16 PM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

-Nu estr nimic legat de familie, nimic legat de un iubit gelos. Spun privindu-l. Stiu este o nebunie si nimeni nu a auzit de asa ceva, dar se intampla si cel mai rau se intampla pe corpul meu. Durerile sunt tot mai mari, iar in felul acesta corpul meu va ceda. Spun strangandu-mi genunchii la piept.
Dau negativ din cap.
-Nu am nevoie de nimic..soptesc pe o voce stinsa.
De ceea ce aveam nevoie, el nu imi va oferi. Nu vroiam sa caute o scapare, nu il vroiam implicat si totusi il vroiam aproape.
-Mai bine plec.
Spun deodata fara nici o inflexiune in voce. Nu aveam ce cauta in camera lui, era egal cu zero daca eram sau nu acolo, cand el nu dorea sa imi ofere alinare ci sa ia rolul de adult prea in serios stricand orice sansa de a ma tine in brate.
Ma ridic de pe pat, simtindu-ma inca slabita, dar privesc inainte scotandu-mi bagheta dorind sa imi fac haine curate.

--------------------
PM
^
Nicholas Evans
 Posted: Apr 7 2015, 07:14 AM
Nicoleta
has 21 posts
27
Pure blood
_
_
Ordinul Phoenix
Single

Da asa e cel mai bine, asta ar fi cel mai bine pentru amandoi, sa se duca in camera ei, iar eu sa incerc sa imi tin in frau toate instinctele care imi spun sa ma duc la ea, o sa iau in brate si sa nu ii mai dau drumul. Care imi spun sa cercetez toate cartile posibile ca sa vad daca gasesc vreo solutie pentru blestemul ei.
Dar nu! Eu sunt profesor, si probabil sunt zece ani diferenta intre noi. Nu este ok ce imi trece prin cap, si in mod clar nu este ok ceea ce simt.
Imi dreg glasul imi intorc corpul la 180 de grade. O privesc pentru cateva secunde si inghit in sec. Chiar daca arata un pic mai bine, asta nu inseamna ca este intradevar ok. Ma urasc pentru ce urmeaza sa fac, dar este cel mai bine pentru amandoi.
-Uhm, da, cel mai bine ar fi sa te intorci in temnita. Ne vedem la detentie Dra. Willems.
De data asta o privesc fara nici o inflexiune a ochilor, imi ingrop instinctele si sentimentele pe care simt deja cum incep sa evouleze undeva intr-un colt al mintii, si las ratiunea sa imi conduca gandurile.
Asa este cel mai bine pentru amandoi, sa nu mai vorbim de ce s-ar intampla daca cineva ar afla despre fatpul ca era cat pe ce sa ma culc cu o eleva.

--------------------
PM
^
Ivanna Willems
 Posted: Apr 7 2015, 07:18 AM
Queen of hell
has 23 posts
17
pur
VII
tigru siberian"Blaze"
devoratori
fucked up

- Mda.
Ma dezbrac de camasa lui, fara ca macar sa imi pese ca este de fata. Nu ar fi ca si cum nu mai vazuse o tipa goala in viata lui si in plus aveam lenjeria neagra pe mine, asa ca aveam tot dreptul sa ma comport exact ca si cum ar fi oricine altcineva.
Imi tre limba peste buze, simtindu-ma slabita si ma imbrac in hainele ce tocmai le facusem sa apara in fata mea.
- Blaze! ordon tigrului, care statea bine mersi pe patul lui.
Acesta isi ridica doar capul, privindu-ma si si-l pune la loc facandu-ma sa simt cum ceva explodeaza in mine. Defapt, imi venea sa il iau pe Nicholas la palme pentru felul in care ma trata, dar imi abtineam orice gest care mi-ar putea face mai mult probleme.
Ma intorc pe calcaie si ies din camera lui, lasandu-l acolo pe Blaze, care stia si singur drumul spre dormitorul meu. Vroia sa se faca ca nimic nu se intamplase intre noi, foarte bine, dar sa nu cumva sa indrazneasca sa comenteze pentru ce urma sa fac.

--------------------
PM
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (3) 1 2 3 
Add Reply
New Topic
New Poll

exclusively skinned for echoes of war
cbox